Amazonit Taşı Faydaları ve Özellikleri

amazonit-tasi

 

Amazonit taşının faydaları ve özellikleri nelerdir? Amazonit taşı ne işe yarar? Amazonit taşının yapısı ve bilinen tüm özellikleri..

 

 

Amazonit Taşı

Amazonit taşı, ismi Brezilya’daki Amazon nehrinden gelir. Bunun sebebi görüntü, şekil ve rengi ile nehre benzemesidir. Bu taş “cesaret taşı” olarak da bilinir. Güçlü etkisi ile savaşçı amazon kadınlarının cesaret ve güçlerine benzetilmektedir.

Bu taşı ilk kez 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır ancak geçmişi 4000 yıl öncesine kadar gittiği düşünülmektedir. Doğal taşlar eski dönemlerde medeniyetler için güç ve zenginlik göstergesi olarak kullanılmaktaydı. Amazonit taşı da bu değerli kristaller arasında yer almıştır. Mezopotamya, Mısır ve Hindistan medeniyetlerinde kullanıldığı bilinmektedir. Eski Mısır kralı Tutankamon’un mezarında amazonit taşından yapılmış özel bir yüzük bulunmuştur. Taşın şifacı etkileri ve değerli olması nedeni ile krallar için önemli bir yere sahipti. Kralların tahtları, asaları gibi eşyaları amazonit taşları ile süslenmiştir.


amazonit taşı faydaları

 

Amazonit Taşı Özellikleri Nelerdir?

 

Amazonit taşı, küçük prizma şeklinde ya da büyük kütleler halinde oluşur. Rengi koyu mavi, turkuaz ve yeşil tonlarındadır. Doğada ise saydam ve yarı saydam bir halde bulunur. Sertlik oranı ise 6’dır. Yapısında potasyum, alüminyum, silisyum ve oksijen minerallerini barındırır. Günümüzde bu amazonit, yarı değerli taşlar arasında yer alır, ancak amazonit taşının özellikleri açısından bakıldığında ise oldukça değerli bir taştır. Bulunurluk açısından temin edilmesi kolaydır. Dünyanın pek çok yerinde bu kristal çıkartılmaktadır.

 

Amazonit taşının çıkartıldığı ülkeler ise şöyledir; Madagaskar, Rusya, ABD, Avusturya, Hindistan, Mozambik ve Brezilya gibi bölgelerdir. Amazonit taşı yüksek ısıya dayanıksız bir yapıya sahiptir. Bunun yanında bir de dış etkenlere karşı oldukça duyarlı bir taştır. Fazla dokunulduğu halde renginde solmalar görünür. Bu sebeple taşı iyi muhafaza etmek gerekir. Isıdan ve gereğinden fazla temas halinde olmaktan kaçınılmalıdır.

 

 

 

Amazonit Taşının Doğallığı Nasıl Anlaşılır?

 

Şifası ve güçlü enerjisi ile bilinen amazonit taşının etkisini göstermesi için gerçek olması gerekir. Her doğal taş gibi maalesef amazonit taşınında çok fazla sahtesi bulunmaktadır. Gerçek doğal taş olduğunu anlamının birkaç yolu vardır.
 


• Rengi mavi ve yeşil tonları arasındadır. Farklı renkte ise şüphe ile bakılmalıdır.

• Sert bir taş değildir ancak bozuk para veya başka tırnakla çizilmesi zordur. Bu sebeple gerçekliğini anlamak için bu deneme yöntemi ile test edebilirsiniz.

 

 

Amazonit Taşı Faydaları Nelerdir?

 

Estetik görünümü, rengi nedeniyle sıkça tercih edilen bir kristaldir. Çakralar arasında da kalp ve boğaz çakrasında temsil eder çünkü mavi yeşil tonları ile bu çakralarda etki gösterir. Bu nedenle günlük hayatta kolye, bileklik ve küpe şeklinde kullanmak olumlu etkilerini her daim yaşamak için etkili bir yöntemdir. Bunun dışında çanta ya da cebinizde de taşıyabilirsiniz. Çalışma masalarında bulundurmak güçlü enerjisi ile motivasyonu artıracaktır.

Birden çok konuda güçlü şifacılığı ile bilinse de sembol ettiği özellikler güven, iletişim ve yaratıcılıktır. Amazonit taşı faydaları bulunduğu ortama pozitif enerjiler getirmektir. Bunların yanında amazonit taşının diğer faydaları ise şöyledir:

 

• En önemli faydası duygusal uyumlanma etkisidir. Bu sebeple “uyum taşı” olarak da bilinir.
 

• Nazara karşı da iyi geldiği bilinir.
 

• Elektromanyetik dalgaların yarattığı enerjiye karşı koruma sağlar.
 

• Beyni ve sinir sistemini yatıştırır.
 

• Duygusal travmaları yatıştırırken korku ve endişeleri giderir.
 

• Kalp ve boğaz çakralarını dengeler ve sevgi bağını iyileştirir. Bu bölgeye yerleştirilen amazonit taşı yerleştirildiğinde kin, kıskançlık, değersizlik gibi konuları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 

• İletişimi güçlendirme etkisi nedeniyle “barış tacı” şeklinde de anılır. Kişinin kendisini daha iyi ifade etme yeteneğini arttırır.
 

• Kişinin niyetindeki düşünceyi güçlendirir. Elinizde tutarken isteklerinizi söylediğinizi söylemeniz önerilir.

 

 


 

Amazonit taşı içeren setimizi inceleyin

 

 

Amazonit Taşının Fiziksel Faydaları Nelerdir?

 

Eski medeniyetlerden günümüze kadar pek çok alanda faydası ile ön plana çıkmıştır amazonit taşı. Doğal taşların yararları bilinmektedir ancak bu konuda tam etki görmek için bu doğal taşın şifacı gücüne gönülden inanmak ve bu enerjiyi kabul etmek gelir. Faydalarını görmek için takı olarak tercih edilecekse tene temas etmesi gerekir, ev veya ofis ortamında kullanılacaksa rahatlıkla görünebilecek bir yere yerleştirilmesi gerekir. Hangi alanda şifasını göstermesi isteniyorsa bunu konuya odaklanarak taşınmalı ya da meditasyon esnasında kullanılmalıdır. Barış ve uyumun taşı olarak da bilinen amazonit kristali, fiziksel, zihinsel ve bedensel anlamda birden çok fayda sağlamaktadır.  
 

 

• Eril ve dişil taraf olan “yin ve yang” için dengeleyici bir etkiye sahiptir.
 

• Yaratıcılık gerektiren konularda yardımcı olur.
 

• Metabolizmayı hızlandırır, sindirimi düzenler.
 

• Uyku problemlerini çözmek için birebirdir.
 

• Aşırı sinir, öfke ve heyecan gibi anlık duygu durumlarını dengelemeye yardımcı olur.
 

• Unutkanlığa iyi gelir. Zihni dinç tutar.
 

• Sağlıklı düşünme, kendine güven ve cesaret kazandıran özelliği bulunmaktadır.


 

Amazonit Taşı Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Amazonit taşı yapısı gereği yüksek ısıya maruz kalmaması gerekir muhafaza ederken fazla ısı alan bir bölgede tutulmaması gerekir. Saklamak için kadife keseler tercih edilmelidir. Kesenin içinde birden fazla farklı kristal bulundurulmaması gerekir, her taşın kendine ait özel bir enerjisi vardır bu sebeple ayrı bir alanda tutmakta fayda vardır.

 

Amazonit Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Amazonit taşını ilk aldığınızda kullanmadan mutlaka enerjisini temizlemeniz gerekir. Bunun sebebi taşın enerjisinin nötrlenerek kişiye özel olması sağlanmasıdır. Daha önce dokunan kişilerin farkında olmadan yüklediği enerjiler sebebiyle ilk iş bazı yöntemlerle taşın enerjisinin arındırılmasıdır. Zamanla taş ile kullanan kişi arasında uyumlu bir bağ oluşacaktır. Amazonit taşının faydalarını artırmak için sık sık temizlenip, arındırılması gerekir. Taşı negatif enerjilerden arındırmak için birkaç farklı yöntem vardır.

İlk olarak amazonit taşını belli aralıkla akan suyun altında yıkadıktan sonra gün ışığında kuruması beklenir. Her hafta bu şekilde negatif enerjilerden arındırılması gerekir. Bir diğer yol ise amazonit taşının yanında nane konulması enerjisini yenilemeye yardımcı olur. Adaçayı dumanı ile tütsülemek de negatif enerjilerden arındırmanın başka bir yoludur. 

 

Diğer Taşların Özellikleri İçin Tıklayın

 

 

Bu sitedeki tüm içerikler DMCA ve Telif hakları koruması altındadır. Haftalık olarak tüm ağlarda içerik kopyalama analizi yapılmaktadır. Site içeriğindeki bilgilerin izin verilen haricinde çoğaltılması, kopyalanması veya herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır.

 

 

Etiketler: Amazonit taşı faydaları, Amazonit taşı özellikleri, Amazonit taşı ne işe yarar
Mayıs 11, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR