Balık Burcu Doğal Taşları

Balik burcu dogal taslari

Balık burcu doğal taşları hangileridir? Balık burcu hangi taşı kullanmalı? 

 

19 Şubat’tan 20 Mart’a kadar Güneş, Balık burcundandır. Balık, son burçtur ve kış aylarında başlayan döngüsü baharda biter. Bu ara döneme Balık mevsimi denir. Balık burcu su elementi ile ilişkilendirilir ve yönetici gezegeni Neptün’dür. Dişil enerjinin baskın olduğu bir burçtur. Değişken niteliklidir. Balık burçları uyumlu, sakin ve sevecen bir yapıya sahiptir. Yaşamlarında kalite, huzur ve sakinlik ararlar. Tartışma, anlaşmazlıklardan ve karmaşadan hoşlanmazlar. Böyle ortamlardan da uzaklaşırlar. Balık burçları duygusal ve hayalperesttirler. Sezgileri çok güçlüdür. Çevresindeki insanların duygularını sezgileriyle hemen hissederler. İnsanları iyi dinler, anlamaya çalışırlar. Zor durumda ise yardımcı olmak için elinden geleni yaparlar. Balık burcunun simgesi olan iki ayrı yöne giden balık figürü bize ruh dünyaları hakkında bilgi verir. Balıklar, duyguları ve mantıkları arasında sürekli bir çatışma halindedirler. Bu durum nedeniyle sağlıklı karar almakta zorlanırlar. Bu nedenle değişken ve ne yapacağı belli olmayan bir kişilik ortaya çıkar. Balık burçlarının hayatlarında duyguların, aşkın büyük bir önemi vardır. Kendini güvende ve tam hissetmeleri için aşka ihtiyaç duyarlar. Sevdikleri için her türlü fedakârlığı yaparlar. Aşkta umduğunu bulamamak onları yıkar ancak çabuk unuturlar. Gerçekleri taşıyamadıkları noktada hayal dünyalarında yaşarlar. Yaratıcı ve sanatsal yönleri bulunur. Kalp ve taç çakrayla uyumlanırlar.

Balık burcu vücutta dolaşım sistemi ve ayak bileklerini temsil eder. Bu bölgelere bağlı yaşanabilen sağlık sorunlarına karşı dikkatli olunmalıdır. Balık burcu taşları sayesinde bu alanlarda destekleyici bir etkisi olacaktır. Her burcun güçlü yönleri olduğu gibi eksik olan tarafları da vardır. Balık burcu duygusallığı, hayalperestliği ve inatçılığı nedeniyle sorunlar yaşayabilir. Bu nedenle balık burcu taşları ile eksik yönleri dengelenirken güçlü alanlarını daha kolay ortaya çıkarmasına yardımcı olacaktır. Balık burcu doğal taşını doğru seçmesi halinde doğal taşlardan en iyi şekilde faydalanacaklardır. Günlük hayatta daha rahat bir ruh durumuna kavuşabilirler. Ruhsal enerjilerin doğru ve serbest bir şekilde olması halinde fiziksel problemler daha az görülmektedir. Doğal taşlar enerjileri dengelerken var olan potansiyelin ortaya çıkmasına da yardımcı olur.

Balık burçları hangi taşı kullanmalıdır? İşte Balık burcu için önerdiğimiz doğal taşlar…

 

 

1- Akuamarin Taşı

Akuamarin, mavi ve yeşil tonlarına sahip olması nedeniyle sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Eski medeniyetlerde sonsuz mutluluğun ve gençliğin sembolü olarak kabul edilirdi. Sezgileri açtığı ve yüksek bilince ulaşmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir. Balık burçlarının enerjisiyle uyumlanacak bir doğal taştır. Balık burçlarının sezgileri ve yüksek bilinçleriyle olan iletişimi kuvvetlidir. Sezgileri yüzünden fazla hissetmek, empati kurma ve derin düşünmeleri kaygılı bir ruh halinde olmalarına neden olabilir. Akuamarin taşı ile birlikte bu enerji dengelenecektir. Düzenli olarak akuamarin taşını kullanmaları halinde algıları açılarak stresi azaltmayı sağlar. Cesaret ve özgüveni arttırır. Konsantrasyonu ve içgüdüleri arttırmaktadır. Bir işe başlamak için gereken motivasyon kaynağı da olacaktır.

 

 

2- Mavi Akik Taşı

Mavi akik taşı, zihni ve sinirleri yatıştırmak için kullanılabilecek en iyi taşlardan biridir. Balık burçları daima zihinsel olarak bir hareket halindedir. Bazen bu hareketlilik ve hayalperestlik halinden uzaklaşıp gerçekçi bir ruh haline dönmeleri gerekir. Birden fazla konuya aynı anda ilgi göstermeleri bir süre sonra kafa karışıklığı ya da çabuk sıkılmalarına neden olacaktır. Mavi akik taşı ile bu zihinsel ve hissel yoğunluğun dingin bir hal alması gerçekten ne istediklerini anlamalarına yardımcı olacaktır. Çok fazla düşünen Balık burçları neşeli ve dışa dönük enerjilerden kopup daha sessiz bir ruh haline bürünürler. Mavi akik taşından yapılmış takıları düzenli olarak kullandıklarında duygusal ve zihinsel denge sağlanacaktır.

 

 

3- Ametist Taşı

Ametist taşı, sakinleştirici özelliği olan bir taştır. Meditasyon esnasında kullanılabilecek en iyi taşlardan biridir. Balık burçlarını zihnini ve duygularını serbest bırakması gerekmektedir. Bunun için yoga, meditasyon yapması önerilir. Ametist taşını düzenli olarak taşıması veya meditasyon sırasında yanında bulundurulması enerjisini serbest bırakmasına yardımcı olacaktır. Yoğun düşüncelerini hafiflettiği takdirde daha başarılı olacaktır. Çünkü bu düşünceler balık burçlarını yavaşlatmaktadır. Potansiyellerini tam anlamıyla sergilemeleri için ametist taşı oldukça faydalı olacaktır. Balık burcu doğal taşı olan ametist taşından yapılmış bileklik, kolye ya da yüzük olarak kullanması 3.göz ve taç çakranın düzenli olarak çalışmasına yardımcı olacaktır.

 

 

4- Florit Taşı

Florit, yapısında birden fazla kristali bulundurması nedeniyle çok güçlü etkilere sahip bir taştır. Balık burçlarının sakinleşmelerini sağlayarak içsel farkındalık yaşamalarına ve bu aydınlanmayı doğru bir şekilde kullanmaya neden olur. Yaratıcı düşünceyi desteklemesiyle dahi taşı olarak da bilinir. Balık burçlarının melankolik ve hayalperest duruşunu daha canlı ve enerjik bir yapıya çevirmeye yardımcı olur. Çevresel faktörlerden kaynaklanan negatif enerjileri temizler. Kaygı ve stresi azaltarak Balık burçlarının daha güvende hissetmesini sağlar. Duygusal ilişkilerde sağlıklı bir iletişim kurma konusunda yardımcıdır. Olumsuz deneyimleri serbest bırakmayı kolaylaştırarak daima hedefle odaklanmayı teşvik eder.

 

 

5- Turkuaz Taşı

Turkuaz taşı daima şans ve uğur getirdiğine inanılan bir taştır. Nazardan da korumaktadır. Balık burçlarına dinginlik, huzur verir ve kaygılardan kurtarır. Daha dışa dönük, neşeli ve pozitif bir enerjide olmalarını sağlar. Çakralardaki enerjileri dengeler. Sindirim sorunları yaşayanlar firuze taşından yapılmış takılar kullanarak bu süreci atlatmayı kolaylaştırır. İş hayatındaki başarı getirir. Takı olarak her gün kullanılabilecek bir doğal taştır. Özellikle gümüş ile birlikte kullanıldığında etkisi artar. Balık burcu doğal taşı olan turkuaz taşından yapılmış bileklik, kolye ya da yüzük olarak tercih edilmesiyle aradığı denge hayatlarına gelecektir.

 

 

6- Labradorit Taşı

Labradorit, su enerjisi taşıyan bir taştır. Balık burçlarının ihtiyacı olan dengelenme için kullanılabilecek en iyi doğal taşlar arasında yer alır. Sezgiler, psişik yetenekler, telepati gibi konularda gelişim sağlanır. Bu yoğun enerji sonrasında yaşamlarında değişim ve dönüşüm gerçekleşir. Balık burçlarının daha da algılarının açılmasına yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Gelecek kaygılarından ve belirsizlik gibi konulardan zihni, kalbi temizler. Bir işe başlarken Balık burçlarının ihtiyacı olan motivasyon ve konsantrasyonu arttırır. Üçüncü göz, kök ve taç çakralarıyla uyumlanır. Labradorit taşından yapılmış takılar kullanılmasıyla bu çakralarda bulunan tüm kötü enerjileri arındırarak dengelenme sağlanır.

 

 

7- Lapis Lazuli Taşı

Lapis lazuli taşının en çok öne çıkan özelliği bilgelik, akıl ve iletişimi temsil etmesidir. Balık burçlarının kendilerini ifade etmeleri ve gerçek benlikleriyle iletişime geçmelerini kolaylaştırır. Lapis lazuli taşının diğer doğal taşlardan farklı olarak sürekli kullanılmaması gerektiğidir. Çünkü enerji bedeni bu etkiye alışkanlık gösterir. Ara vererek ve enerjisinin sıklıkla temizlenmesi durumunda saf enerjisine dönmesi sağlanır. Taç ve boğaz çakralarıyla uyumlanır. Böylece Balık burçlarının mantık ve duygu arasında dengelenme sağlanarak hayattaki hedeflerini belirlemede kolaylık yaşanır. İnançları, farkındalığı ve yaşama dair umutları artar. Depresyona karşı etkilidir. Balık burçlarının ihtiyacı olan canlı ve dışa dönük enerjilerde olunmasına yardımcı olur.

 

 

8- Sodalit Taşı

Sodalit taşı, zihne sakinlik ve düzen getiren bir taştır. Balık burçlarının günlük hayatta en çok ihtiyacı olan kararsızlıklardan uzak sakin bir zihin için harika bir taştır. Duyguların ifade edilmesinin yanı sıra rasyonel düşünmeyi de destekler. Balık burçlarının sezgileri güçlü olduğu bilinmektedir. Sodalit taşı ile bu sezgilerin gerçek dünyayla olan bağlantısını kurmasını sağlar. Boğaz ve 3. göz çakrasıyla uyumlanmaktadır. Boğaz çakrasındaki enerji çalışması sonucu Balık burçlarının düşündükleri ve duygularını dile getirmesini kolaylaştırır. 3. göz ile sezgiler, yaratıcılık ve zihin daha berrak bir şekilde çalışır. Pozitif düşünmeyi destekler. Olayların en iyi taraflarından bakmayı sağlar. Balık burçlarının sezgilerinin frekansını yükseltirken bir yandan da olaylara gerçekçi bir bakış açısıyla bakmasına olanak sağlamaktadır.

 

Balıklar tercih ettikleri doğal taşlarından hangisini almış olursa mutlaka kullanım sıklığına bağlı olarak enerji temizliği yapması gerekir. Doğal taşlar belli bir süre sonra negatif enerjileri bünyesinde depolamaya başlar. Bu nedenle bir süre sonra etkisinin azaldığı veya her zamankinden farklı olarak baş ağrısı gibi belirtiler görülebilir. Toprağa gömerek bir süre bekletmek veya adaçayı gibi bitkilerle tütsülemek enerjisini saf hale getirmeye neden olacaktır.

 

 

 

Bu sitedeki tüm içerikler DMCA ve Telif hakları koruması altındadır. Haftalık olarak tüm ağlarda içerik kopyalama analizi yapılmaktadır. Site içeriğindeki bilgilerin izin verilen haricinde çoğaltılması, kopyalanması veya herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır.

 

 

Etiketler: Balık burcu doğal taşları
Haziran 21, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR