Çakra Bilekliğinin Faydaları

cakra-bilekligi-faydalari

 

Çakra Bilekliği Faydaları Nelerdir?

 

Yeni başlayanlar için çakraları açmaya başlamak zor olabilir, bunun farkında olmak ve onları açmaya çalışmak için asla geç değildir. Çakra bilekliği burada devreye girer. Renkli taşların her biri farklı bir çakrayı temsil eder ve bilekliği kullanarak bu çakraları dengelemeye başlayabilirsiniz. 

 

 

Çakra Bilekliğinin Gücü


Kimine göre çakra bileklik takmanın faydalarının doğrudan kullanılan taşın enerjisinden geldiğini iddia edilir. Kimi ise bilekliklerin yalnızca farkındalığı teşvik ettiğini ve bu yedi enerjiyi dengede tutmaya daha fazla odaklanmaya izin verdiğini söylüyor. Her iki durumda da bileklikler, şifa ve canlılığı desteklemek için kullanılır. Çakra takıları sadece estetik amaçlı da takılabilir

Bu bileklikler, kullanıcının hayatını ve sağlığını değiştirmek için belirli enerji özelliklerine sahip taşlar kullanılarak yapılır.

Teoride, negatif enerji takan kişiyi terk eder ve bilekliğe hapsolur. Pozitif enerji ise daha sonra taşların her birinden yayılır ve çakraları yeniden dengeler.
 


Çakra Bilekliğinde Renkler ve Taşlar 


Her renk çakralardan yayılan bir titreşimi veya frekansı yansıtır. Renkler, her bir enerji merkeziyle ilişkili farklı enerji frekanslarını yansıtırken, anlamları genel sembolizmle alakalı olarak açıklanır.

Kristal takılar, titreşimimizi yükseltir ve enerjimizi yeniler. Bu da sağlığımızı ve hayat kalitemizi olumlu yönde etkiler. Çakralar ve özelliklerini okumak için tıklayın.
 


Çakra Bilekliği Nasıl Kullanılır?


Bedenimizin sol tarafı dişil taraf olarak görülen taraftır ve iç benliğimizle ilişkilendirilir. Sol tarafımız, içinde yapmak istediğiniz değişikliklerden ibarettir. Sol bileğinize belirli doğal taşlar takarak, dış ortamınızdaki stresi bilinçli olarak kontrol edebilir ve değiştirebilirsiniz. Doğal taşların enerjisini vücuda göndermek için Çakra bilekliği sol bileğinize takın.

Sağ tarafımız ise yapan veya harekete geçiren taraf olarak bilinir. Sağ kısım daha çok dış dünya ile nasıl etkileşime geçtiğimiz ile ilgilidir. Doğal taşlar üretkenliğimize yardımcı olur ve dış ortamımıza koyduğumuz enerjiyi doğrudan kontrol eder. Vücuttan toksinler atmak ve çakraları dengeye sokmak için sağ bileğinize bilekliği takabilirsiniz.

En iyi enerjik faydaları elde etmek ve arzuladığınız şeyi daha iyi elde etmek için çakra bilekliğini takarak sağ ve sol taraf arasındaki doğru dengeyi bulmaya çalışmalısınız.

 


Çakra Bilekliği Nasıl Temizlenir?

 

Çakra şifası için bir bileklik kullanırsanız dikkat etmeniz gereken en önemli şey, bu bilekliğin çok fazla negatif enerji depolamamış olmasıdır. Bu negatif enerjiler sizi ve hatta etrafınızdakileri olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple çakra bilekliğini temizlememiz gerekir. Doğal taş bilekliklerini su veya güneş ışığı ile temizlemeniz taşlara zarar verebilir. Bilekliği temizlemek için dolunay, kahverengi pirinç, tütsü ve topraklama yöntemleri tavsiye edilir.
 

 • Dolunayda Arındırma

  Bilekliğinizi Ay’ın gece boyunca görebileceği bir noktada pencere kenarına yerleştirin. Sabah ilk iş olarak bilekliği pencere kenarından kaldırmayı unutmayın.

   
 • Kahverengi Pirinç ile Temizleme

  Bilekliğinizi pişmemiş kahverengi pirinçle dolu bir kasenin içine yerleştirin ve tamamen kaplandığından emin olun. Bu şekilde 1 gece bekletin. Pirinç, gece boyunca doğal taşların negatif enerjisini çekecektir. Enerji temizleyici olarak kullanılmış pirinçleri asla tüketmeyiniz.  
   
 • Tütsü ile Temizleme

  Bilekliğinizi tütsü dumanı üzerinde 5 dakika kadar tutmak taşların negatif enerjisinden arınmasına yol açacaktır.
   
 • Topraklama Yöntemi

  Bilekliğinizi toprak üzerinde bekleterek, toprağın negatifleme etkisini harekete geçirecek ve bilekliğinizi arındıracaktır.
   


Maeva Jewels Çakra Bilekliğini İncelemek İçin Tıklayın

 

Bu sitedeki tüm içerikler DMCA ve Telif hakları koruması altındadır. Haftalık olarak tüm ağlarda içerik kopyalama analizi yapılmaktadır. Site içeriğindeki bilgilerin izin verilen haricinde çoğaltılması, kopyalanması veya herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır.

 

Etiketler: Çakra, Çakra bilekliği, 7 çakra bileklik, Çakra dengeleme bilekliği
Nisan 19, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR