Pirit Taşı

pirit taşı faydaları ve özellikleri

Dünyamızda enerjisiyle bize iyi gelen birçok doğal taş vardır. Bu taşların bazıları bizim auramızı yükselterek ruhsal dengemizi sağlar. Aynı zamanda fiziksel olarak da birçok faydası vardır. İşte doğal taşlar arasında demir taşı olarak pirit taşı da enerji bedenimize iyi gelmesiyle merak edilir. Peki, pirit taşı nedir ve özellikleri nelerdir?

 

Pirit Taşı Nedir?

 

Pirit taşı hem erkeklerde hem de kadınlarda eril enerjiyi arttıran doğal bir taştır. Aynı zamanda ateşleyici bir taştır. Yani, bu taş herhangi bir metale veya başka bir sert cisme çarptığında ateş çıkarır. Bu nedenle Yunanca ateş anlamına gelen “pyr” kelimesinden adını almıştır. Ayrıca bu özelliğinden dolayı kişinin kendi gücünü yaratmasını da simgeler.

Pirit taşının enerjisi, topraktan fiziksel bedene ve titreşimiyle auraya enerji çeken bir koruyucu olarak bilinmektedir. Pirit taşından yapılan mücevherleri takmanın veya evde bulundurmanın insanları tehlikeden koruyacağına da inanılır. Aynı zamanda verdiği enerjiyle kişinin yeteneklerini ve konsantrasyonunu da arttırmaktadır. Tüm bu nedenler bile pirit taşına ait bir eşyaya sahip olmak için yeterlidir.

Pirit Taşı Özellikleri Nelerdir?

 

Her doğal taşın kendine özgü faydaları vardır. Pirit taşının da kendine göre özellikleri vardır. Bir mücevherde kullanıldığında veya evin bir köşesinde duran pirit taşının negatif enerjiyi nasıl değiştirdiği gözle görülür. Pirit taşı özellikleri ise aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Beyne kan akışını sağlayarak zihinsel berraklığa ulaşılmasına yardımcı olur.
  • Odaklanmayı arttırarak konsantre olunmasını sağlar.
  • Zihinsel yorgunluğun üstesinden gelmede etkilidir.
  • Kişinin hedeflediği işleri olumlu sonuca götürmek için gerekli güveni ve sabrı verir.
  • Negatif enerjiye, çevresel tehlikelere, duygusal ve fiziksel saldırılara karşı koruma kalkanı oluşturur.
  • Sanatla uğraşan kişilerin yaratıcılığını arttırmaya ve doğanın mükemmel enerjisini yakalamaya yardımcı olur.
  • Hedeflenen işlerin geçekleştirilmesi için kişiye hırs, bağlılık ve azim verir.
  • Kişiye hayattaki olumsuzluklara karşı direnme hırsı vererek zorlukların üstesinden gelemeye yardımcı olur.
  • Geçmiş zamanlardan bu yana bulaşıcı hastalıklara karşı koruyucu olduğuna inanılır.
  • Mantar gibi cilt hastalıklarına iyi geldiği düşünülür. Bu nedenle tedavi aşamasında destekleyici olarak kullanılır.

Gerçek Pirit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Pirit taşının barındırdığı yüksek olumlu enerjiden dolayı birçok kişi, bu taşı almak ister. Ancak burada “gerçek pirit taşı nasıl anlaşılır?” sorusu sık sık sorulmaktadır. Çünkü günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok imitasyon doğal taş satılır. Bu yüzden dikkat edilmek ve pirit taşının nasıl olduğunu bilmek önemlilik arz eder.

İlk olarak pirit taşı, naif ve kırılabilir yapıdadır. Aynı zamanda görünümü çizgili ve rengi altına benzer. Bu nedenle sahte bir taş olarak çok fazla satılmaya çalışılır. Ancak pirit taşının rengi altına benzese de işlevsel olarak altından çok farklıdır. Altın gibi sert bir cisim değildir, işlemesi zordur. Rengini ve çizgileri göz önüne alındığında taşın gerçek olup olmadığı anlaşılabilir.

 

Pirit Taşı Nerelerde Bulunur?

 

 

Pirit, yaygın olarak bir sülfit mineralidir. Bu nedenle “pirit taşı nerelerde bulunur?” sorusu merak edilir. Bu taş, magmatik ayrışmalarla oluşur ve magmatik yapılı kayalarda, hidrotermal damarlarda bulunur. Yine, kontakt metamorfik yataklar içinde, birincil ve ikincil olarak bazı sendimanter kayalar üzerinde de bulunabilen bir taş türüdür.

Etiketler: e-ticaret
Haziran 09, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR